Barefoot jalatsite üks olulisi omadusi on see, et need on kandjale sobivas mõõdus. Erinevate tootjate jalatsite numeratsioon võib väga oluliselt erineda ja seetõttu tuleks alustada jalgade mõõtmisest.

  • Kõigepealt joonista oma palja jala jälg paberile ja mõõda jalalaba pikkus kannast suure varba otsani ning laius ja ümbermõõt ristivõlvi kohal. Kasulik on jalgu mõõta hommikul puhanuna ja õhtul peale pikka päeva. Tee mitu joonist, sest sõltuvalt pliiatsi hoidmisest võib juhtuda, et joonistad jala suuremaks, kui see tegelikult on.
  • Jalatseid valima hakates jälgi, et jalatsis oleks pikkuses varvastele minimaalselt 5 mm vaba ruumi. Lisaruumi osas võta arvesse isiklikke eelistusi ja konkreetse jalatsi ninakuju. Kõndimisel vajuvad varbad veidi laiali ja selle tõttu on kasulik valida jalatsid, millel on jalatsi päkaosas ka laiuses veidi varu.
  • Erinevatel tootjatel ja ka nende erinevatel mudelitel on jalatsite ninakuju veidi erinev - võrdle oma jalakuju vastava tootja konkreetse mudeli kujuga. Võimalusel proovi jalatseid enne ostmist kindlasti jalga. 
  • Paljudel inimestel on jalad erineva mõõduga - sobiv suurus vali suuremate mõõtudega jala järgi.
  • Barefoot jalatsite puhul tuleb õige suuruse puhul veel arvestada, et suurusnumbrid võivad tavajalatsitest oluliselt erineda. Kui oled varem kandnud 39 suuruses jalatseid, võib juhtuda, et esimesed või järgmised barefoot-jalatsid sobivad sulle suuruses 40 või isegi 41.

Kuidas õige suurusega No(N)si valida?

Ava No(N)si tallajoonis ja trüki see välja. Kontrolli mõõtkava: paberil märgitud ruut peab olema 5x5 cm. Astu paljajalu tallakujule, toeta keharaskus jalale, liiguta varbaid, et need end mugavalt tunneks, ja vaata, milline number oleks sinu jalgade jaoks piisava varuga. Kui kahtled, vali pigem suurem number.

NB! Paberil on jalatsi sisetalla kuju ja mõõdud. Jalatsi sees on lisaks paar millimeetrit ruumi ka kannakumeruse jaoks.

Vaata üle kas ja kuidas sinu jalakuju sobitub No(N)si jalatsi tallakujuga ja kus ning kuidas asetseb suur varvas. Samuti kontrolli jalatsi ja jala ümbermõõdu vastavust. 

Proovikingi saad eelneval kokkuleppel No(N)si kontoris jalga proovida.

Kuidas omale No(N)se tellida?

Kui oled sobiliku suuruse välja valinud, toodetakse need ekstra sinu jaoks. Laoseisu meie jalatsitel ei ole. Laos on jalatsid, mis on erinevatel põhjustel tagastatud. 

Varu tellimuse täitmiseks umbes 4 nädalat + post. Kui tagastuste seas on sinu soovitud mudel, number ja värv olemas, võid oma uued jalatsid kätte saada sisuliselt kohe. Valmis jalatsid on kokkuleppel võimalik kätte saada ka NoNsi kontorist.

 

Siit leiad tallajoonise!

Ja siit mõõdutabeli: 

Suurus- No(N)side suurus; ei pruugi vastata teiste tootjate suurusele, mistõttu tuleks kindlasti oma jalg üle mõõta. 

Pikkus - sisetalla pikkus

Laius - sisetalla laius pöia kõige laiemas kohas

Ümbermõõt - pöia ümbermõõt sellessamas kõige laiemas kohas.

Suurus  

Pikkus cm  

Laius cm  

Ümbermõõt cm  

37

 23,7

9,2

22

38

 24,4

9,3

22,4

39

 25,0

9,4

22,8

40

25,7

9,6

23,2

41

26,4

9,9

23,6

42

27,0

10

24

43

27,7

10,2

24,4

44

28,4

10,4

24,8